Bir Sonbahar Trendi : Camel Rengi!

2015 Sonbahar- Kış sezonuna geçiş yaparken geçen yıl trend olan camel (deve tüyü ) rengi bu sezon da sıkça hakim renklerden birtanesi olarak kendini gösteriyor. Sonbaharın gelişiyle bu sıcak ve doğal renk vitrinler de yer almaya başladı.

deve türü paltocamel mont

 

Camel (deve tüyü) rengini tek bir renk olarak adlandırmak yanlış bir tabir olur çünkü çok açık kahve tonlarından taba rengine kadar olan bütün tonları bünyesinde toplayan bir renktir. Hatta ara ara krem ve turuncu tonlarına kaçan bir renk skalasına mevcut.

 

camel paltodeve tüyü kaban

 

Camel bağırmayan bir renk olduğu için günlük kullanımda ya da gece şık ortamda uygun bir kombinle size eşlik edebilir. Siyahın klasik etkisinden sıkılanların gözde rengi olmaya aday. Demedi demeyin! 🙂 Camel rengi özellikle mantolara çok yakışıyor.  Bu kış sokaklar da, caddeler de en sık karşılaştığımız palto rengi camel olacak gibi.

5camel kazak

 

Her renk ile kolayca kombine edilebilecek bir tonda. Zıt renkler ile kullanabileceğiniz gibi benzer renk tonlarında da kolayca kullanabilirsiniz. Özellikle ekru ve beyaz tonlarla kombin edildiğinde daha asil ve kaliteli duruyor 🙂

camel kabancamel renkcamel

 

camel yelekcamel kombincamel kombinceket

Kıyafetlere ve aksesuarlara bakıldığında; ceket, gömlek, pantolon, pelerin, palto, ayakkabı, çanta, kolye,şapka gibi her alanda görebilirsiniz.

camel etek

elbise

Advertisements